Żłobek i Przedszkole „Radosna Kraina”

W ramach czesnego w przedszkolu odbywają się zajęcia dydaktyczne zgodnie z aktualną podstawą programową wychowania przedszkolnego, dodatkowo 2 razy w tygodniu zajęcia z rytmiki oraz 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego (również w żłobku). Ponadto w przedszkolu prowadzone są ćwiczenia profilaktyczne z zakresu gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej oraz logopedia (dodatkowo płatne). Dzieci biorą udział w wycieczkach tematycznych (ZOO, gospodarstwo pszczelarskie, koncerty w ZDK itp.), zapraszani są ciekawi goście (policjant, strażak, żołnierz, teatrzyki z przedstawieniami, itp.). Zajęcia edukacyjne prowadzone są poprzez zabawę, zapewniając harmonijny rozwój dziecka oraz pobudzając jego ciekawość, zdolności i zainteresowanie otaczającym światem. Kadra pedagogiczna dba o to, aby proponowane zajęcia były atrakcyjne, różnorodne, stymulowały prawidłowy rozwój dzieci, a także zachęcały najmłodszych do uczęszczania do żłobka czy przedszkola i budowały poczucie bezpieczeństwa. Placówka zapewnia stałą opiekę wykwalifikowanej pielęgniarki, która na co dzień przebywa z najmłodszą grupą żłobkową.
Posiłki w żłobku i przedszkolu zapewnia catering spełniający wymogi ustawy o żywieniu dzieci oraz jest pod stałym nadzorem sanepidu. Żywienie w placówce obejmuje: I śniadanie, II śniadanie, zupa, II danie obiadowe oraz podwieczorek. W tworzeniu jadłospisu brane są pod uwagę indywidualne preferencje żywieniowe dzieci, np. alergie, nietolerancja mleka, a także wiek najmłodszych.
W „Radosnej Krainie” zależy nam na dobrych relacjach nie tylko z wychowankami, ale także z ich rodzicami. Dlatego też organizowane są imprezy mające na celu zintegrowanie wychowawców z dziećmi i rodzicami. Oprócz świętowania co roku Dnia Babci i Dnia Dziadka, tradycją stał się już festyn rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Wtedy to dzieci występują dla rodziców, po czym wspólnie z nimi i swoimi „ciociami” ze żłobka i przedszkola bawią się i tańczą na świeżym powietrzu.

Stopień

Przedszkole i żłobek

Miejscowość

Zamość

Zamość, Majdan 82, tel: ,