„Dążąc do celu kształcimy się ustawicznie” – to jedna z dewiz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zamościu. Szkoła zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych zaprezentowała dziś swoją ofertę edukacyjną. Technik usług kosmetycznych, technik bhp, a może technik hotelarstwa? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Czytaj więcej

Zamojskie EduTargi edycja 2018 organizowane z myślą o młodych ludziach, którzy stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia, również w tym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W hali tenisowej OSiR w Zamościu, można było zapoznać się z ofertą szkół i placówek edukacyjnych.

Czytaj więcej

Technik ekonomista, handlowiec, a może logistyk lub fototechnik? Ewentualnie cukiernik, piekarz, albo technik przemysłu odzieżowego albo technik informatyk – działo się dziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, czyli popularnym „ekonomiku”, a przez cały dzień otwarty drzwi do szkoły praktycznie się nie zamykały. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Czytaj więcej

Już po raz XX Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła ranking techników i liceów w kraju i regionie. Technikum Nr 1 w Zamościu w Rankingu Regionalnym PERSPEKTYWY 2018 zajęło 25 miejsce wśród szkół tego typu w województwie lubelskim uzyskując 45,98 / 100 pkt., a pierwsze wśród techników kształcących na terenie miasta Zamościa. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów […]

Czytaj więcej

200 dzieci z Lublina zostanie objęte pilotażowym projektem realizowanym przez Miasto i UMCS „Przedsiębiorcze dzieciaki”. Jego celem jest nauka postaw przedsiębiorczych, które w przyszłości będą przydatne na rynku pracy  i pomogą w rozwijaniu kariery zawodowej. Jeśli program się sprawdzi, w kolejnym etapie zostaną nim objęte dzieci z całego miasta.

Czytaj więcej