Lublin: Globalne spotkanie w Tarasach Zamkowych

Po raz kolejny zagraniczni wolontariusze organizacji AIESEC zaprezentują bogactwo kulturowe swoich ojczystych krajów w Tarasach Zamkowych. Podczas tegorocznej edycji Global Village 15 studentów opowie o zwyczajach, kuchni i ciekawostkach dotyczących miejsc ich pochodzenia. „Globalna wioska” będzie także świetną okazją do zawarcia międzynarodowych przyjaźni. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 stycznia, w godz. 16.00 – 20.00.

Organizacja AIESEC oraz jej przedstawiciele gwarantują podróż do najdalszych miejsc na świecie bez konieczności opuszczania Lublina. Okazją do takiej „wycieczki” będzie już kolejna, zbliżająca się edycja Global Village. 19 stycznia w Tarasach Zamkowych odbędzie się spotkanie z przedstawicielami kilkunastu państw. W miłej atmosferze, na poziomie +1 w strefie Co-working, w godz. 16.00 – 20.00, zagraniczni wolontariusze opowiedzą o tym, jak żyje się w ich rodzinnych stronach. Co więcej, zasmakować będzie można różnorodnych tradycyjnych smaków z licznych regionów świata. Studenci przedstawią zwyczaje panujące w miejscach, z których pochodzą oraz spróbują nauczyć odwiedzających „globalną wioskę” podstawowych zwrotów w obcych językach. Wyświetlane będą również prezentacje multimedialne ukazujące walory turystyczne rodzinnych stron wolontariuszy.

Global Village to możliwość poszerzenia wiedzy o najdalszych zakątkach świata prosto od ich rodowitych mieszkańców. Otwarci i pełni entuzjazmu studenci chętnie udzielą odpowiedzi na zadawane pytania. Tego dnia bez wątpienia będzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, a także poznać równie ciekawych ludzi.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny