Zamość: Warsztaty EduLab w PWSZ

W czwartek, 17 stycznia, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu odbyły się bezpłatne warsztaty pn. „EduLab Meetups PWSZ Zamość”, organizowane przez Startup Academy i akcelerator eduLAB, we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych PWSZ w Zamościu.

Warsztaty skierowane były do wykładowców i studentów, którzy myślą nad komercjalizacją stworzonych przez siebie rozwiązań oraz rozpoczęciem przygody z własnym biznesem.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane możliwości, jakie daje branża edtech, czym jest i jak się przeprowadza mechanizm zamówień przedkomercyjnych, jak wygląda akceleracja pomysłów w akceleratorze eduLAB oraz jak budować współpracę na linii nauka-biznes. Podczas warsztatów trenerzy Startup Academy opowiedzieli również, jakie są możliwości wdrożenia rozwiązań proponowanych przez startupy do codziennego prowadzenia zajęć w uczelni oraz zaprezentowali startupy z branży edtech działające w Polsce i rozwijające się w programie akceleracyjnym.

Startup Academy i akcelerator eduLAB organizują cykl bezpłatnych szkoleń/warsztatów pn. EduLAB Meetups w różnych uczelniach w Polsce, m.in. w PWSZ w Zamościu, Uniwersytecie Warszawskim i innych ośrodkach akademickich z Krakowa, Gdańska, Białegostoku, Bydgoszczy, Lublina i Torunia.