Krasnystaw: Trzylatki w bibliotece

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek”, realizowana przez Instytut Książki w ramach promocji czytelnictwa wśród trzylatków trwa nadal. Od stycznia 2019 roku wyprawki czytelnicze mogą otrzymać dzieci urodzone w 2016 roku.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie oczekuje na najmłodszych, oferując bogaty, na bieżąco aktualizowany księgozbiór. Każdy zapisany 3-latek otrzyma prezent powitalny, na który składa się książka „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” uświadamia o korzyściach wynikających z czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Ma zachęcać rodziców do jak najczęstszego spędzania czasu z dzieckiem na wspólnym czytaniu i zabawie z książką, a także do wyrabiania w dziecku nawyku czytelniczego przez regularne wizyty w bibliotece. Do udziału w akcji zachęcają w spotach reklamowych znani rodzice Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor.

Tekst i zdjęcie: Miejska Biblioteka Publiczna