Zamość: Upamiętnili posła i powalczą w konkursie [FILM]

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu Michał Zabiciel oraz Kamil Rogalski to kandydaci do tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDiM).

Organizatorem XXV sesji jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami, podobnie jak w ubiegłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

W ramach konkursu uczniowie zrealizowali projekt, który w sposób trwały upamiętnia losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918–1939 i który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. W tym celu stworzyli upamiętniający losy posła Macieja Rataja krótki film biograficzny.


Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku są Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Informacje dotyczące przebiegu rekrutacji oraz posiedzenia SDiM będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej https://sdim.sejm.gov.pl/ oraz na oficjalnym profilu SDiM na Facebooku www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy.

Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.