Zamość: Policjanci i młodzież rozmawiali o zagrożeniach

Policjanci z zamojskiej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Wysokiem. Z młodzieżą rozmawiali na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Spotkanie było również okazją do inauguracji w powiecie zamojskim ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – profilaktycznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Policjanci zajmujący się w zamojskiej komendzie profilaktyką odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Wysokiem. W czasie spotkania rozmawiali na temat zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać we współczesnym świecie. Szczególną uwagę poświęcili zagadnieniom związanym z narkomanią oraz sięganiem przez młodzież, po co raz to nowsze środki tzw. dopalacze, które niszczą zdrowie, a nawet życie. Uświadamiali uczniom, że zażywanie tego typu substancji psychoaktywnych jest zabronione i niesie za sobą konsekwencje nie tylko prawne, ale również zdrowotne i społeczne.

Wtorkowe spotkanie z uczniami było również okazją do inauguracji w powiecie zamojskim kampanii edukacyjno – profilaktycznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” oraz zaprezentowania młodzieży spotu filmowego, który treścią nawiązuje do hasła przewodniego kampanii – „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.