Zamość: Zespół LO CSM wygrał Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK [FOTO, VIDEO]

11 kwietnia 2019 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu odbył się etap rejonowy XXVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W czasie Mistrzostw symulowano wypadki i urazy, między innymi: zakrztuszenie, utratę przytomności, oparzenia, rany postrzałowe. Po scenkach pozoracyjnych, ostatnim z elementów konkursu był test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.

W etapie rejonowym w Zamościu zwyciężyli:

I miejsce Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu

II miejsce III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu

III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu (Elektryk)

IV miejsce zajął zespół z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu, różnice w ilości punktów były jednak bardzo małe.

Gratulujemy!

LO CSM weźmie udział w kolejnym etapie Mistrzostw. 

Po zakończeniu zmagań odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Urząd Miasta Zamość zakupił dla trzech najlepszych drużyn opaski monitorujące tętno i aktywność fizyczną oraz przypominające o codziennych zajęciach. Starostwo Powiatowe również przygotowało ciekawe nagrody. Dla uczestników, opiekunów i gości organizatorzy zapewnili poczęstunek.

Jerzy Liberadzki, prezes Oddziału Rejonowego PCK i st. szer. Krzysztof Obolewicz z 25. batalionu lekkiej piechoty w Zamościu podziękowali gospodarzom wydarzenia, partnerom, mediom i zespołom które przygotowały scenki pozoracyjne:

  • Pogotowie Ratunkowe,
  • Straż Pożarna,
  • 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Poniżej materiał VIDEO z Mistrzostw:

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża mają na celu ujednolicenie standardów pierwszej pomocy, kształtowanie postaw współpracy w grupie oraz upowszechnienie zasad bezpieczeństwa.