Zamość: I LO może być Stacją Kultury – potrzebne głosy


I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego znalazło się wśród 12 szkół z terenu Lubelszczyzny, które walczą w plebiscycie Stacje Kultury Fundacji Teatrikon.

Stacje Kultury to specjalne wyróżnienia dla szkół ponadgimnazjalnych, które w sposób szczególny zaangażowały się w życie kulturalne województwa i działania na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży. Celem konkursu jest wyróżnienie i pomoc w wypromowaniu szkół, które są miejscem przyjaznym dla inicjatyw kulturalnych, wspierają rozwój artystyczny swoich uczniów, tworzą klimat inspirujący dla działań twórczych oraz aktywnie włączają się w życie kulturalne. Taka szkoła niewątpliwie jest zamojski „stary ogólniak”, który przeszedł pierwszy etap plebiscytu i przeszedł do drugiego wybrany przez konkursowe jury. Tym samym znalazł się wśród 12 nominowanych. Teraz czas przyszedł na głosowanie internetowe, które potrwa do 6 listopada.
Głosować, raz dziennie, mogą wszyscy TUTAJ
klikając oczywiście na I LO, które wśród 12 wspaniałych jako jedyne reprezentuje Hetmański Gród.
Po głosowaniu internetowym głosować w terminie 7 – 12 listopada będzie jury, które wybierze cztery szkoły, które otrzymają w sumie najwięcej punktów w głosowaniu internetowym i głosowaniu jury. Tym samym szkoły te otrzymają tytuł Stacji Kultury.
Gala podsumowująca i ogłoszenie “Stacji Kultury 2016” odbędzie się 13 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla laureatów plebiscytu.

Dodajmy, że po raz pierwszy Tytuły Stacji Kultury przyznano w 2012 roku, podczas gali finałowej w lubelskim Trybunale Koronnym. Wyróżnienie z rąk Katarzyny Mieczkowskiej-Czerniak Zastępcy Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych oraz Ewy Dumkiewicz-Sprawki Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, odebrali dyrektorzy szkół wraz z uczniami następujących lubelskich liceów: I LO im. Stanisława Staszica, II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego, III LO im. Unii Lubelskiej, IV LO im. Stefanii Sempołowskiej, V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Stacje Kultury to jeden z najbardziej wyróżniających się plebiscytów dla szkół ponadgimnazjalnych w Lublinie, które organizuje Fundacja TEAM Teatrikon.