Zamość: Dzień Szkoły bez Przemocy

Już po raz siódmy Zespół Szkół Nr 5 w Zamościu zorganizowała Dzień Szkoły bez Przemocy. Był to czas na podsumowanie najważniejszych działań profilaktycznych jakie zostały podjęte przez nauczycieli i uczniów w tym roku szkolnym.

         Głównym punktem programu był „Marsz Przyjaźni” uczniów ze szkół i placówek na Osiedlu Karolówka. W marszu wzięło udział ok. 100 uczniów. Przybyły delegacje z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu. Po zakończeniu marszu odbyła się część artystyczna pt. „Przyjaźń to najdelikatniejszy kwiat” w której brali uczniowie z klas VI, zespół „Ósmaki”, I a, II c, Weronika Pelc oraz Maciej Duda, Natalia Gwiazdowska, Karolina Chwiejczak, Magdalen Gontarz i Paulina Czugała.

         Na zakończenie uroczystości podsumowano konkurs ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł „Na skrzydłach przyjaźni”.
 
Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Gabriela Gawliczek IV b i Karolina Stefańska IV a

II miejsce – Karolina Fugiel IV b

III miejsce – Aleksandra Klajn V b i Rozalia Krzywosz V a

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Ostatnim punktem programu było stworzenie przez wszystkich uczestników marszu wspólnego KWIATU PRZYJAŻNI. Uroczystość przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze. Zapraszamy ponownie!

 

 Czym jest kampania?