Kampanie UKE skierowana do osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów

Akcja Wiem, co podpisuję jest skierowana do osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów. To oni są najczęściej ofiarami nieuczciwych przedstawicieli handlowych reprezentujących operatorów. Co zrobić, żeby nie zostać oszukanym?

– W ramach kampanii “Wiem, co podpisuję” doradzamy, na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowę w domu, kiedy możemy od niej odstąpić, jak dochodzić roszczeń. Zajęcia mają formę wykładów, podczas których w przystępny sposób przedstawiamy słuchaczom typowe praktyki nieuczciwych sprzedawców. Pokazujemy jak się przed nimi bronić. – zachęca UKE.

W 2018 roku UKE spotkało się z 18 tys. seniorów. Do programu można zgłaszać się pod numerem 22 5349225 lub poprzez email: cik@uke.gov.pl.

Szczególnie organizacje senioralne i Uniwersytety Trzeciego Wieku mogą być zainteresowane tą tematyką. Wykłady są bezpłatne.

Jakie problemy mogą spotkać osoby zawierające umowy telekomunikacyjne, zobacz film:

Informacje dostępne są na www.uke.gov.pl

”Wiem, co podpisuję” to nie jedyna kampania Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, kolejna skierowana jest szczególnie do najmłodszych oraz ich rodziców i nauczycieli – „Klikam z głową”.

Więcej o kampanii TUTAJ.