Dzień zdrowia i urody

30 marca w Medycznym Studium Zawodowym  w Zamościu w ramach „Dnia zdrowia i urody” można było nie tylko zwiedzić szkołę, zapoznać się z ofertą szkoły, poznać uczniów, nauczycieli, ale również skorzystać  z bezpłatnych zabiegów.

Uczniowie przygotowali prezentacje swoich zawodów. Przyszli farmaceuci wykonywali leki recepturowe.  Uczennice wydziału technika usług kosmetycznych udzielały porad kosmetycznych, oferowały usługi z zakresu makijażu, diagnozy skóry a także zdobienia paznokci. Ponadto można było skorzystać z masażu wykonywanego przez uczniów z kierunku technika masażysty, oczywiście pod czujnym okiem nauczyciela.
Odbył się również pokaz pierwszej pomocy, w którym można było wziąć czynny udział,  a także zobaczyć jak wykonują go inni.  Zaprezentowano również wytwory prac plastycznych wydziału terapii zajęciowej.
Atrakcją dni otwartych był konkurs wiedzy farmaceutycznej, w którym brali udział wszyscy odwiedzający.  Za najlepsze wyniki w konkursie zostały przyznane atrakcyjne nagrody.  Partnerzy szkoły, firma Goodie Foodie, przygotowali pyszne, zdrowe jedzenie, Firma Souvre International zaprezentowała zabiegi na dłonie. Uczniowie, którzy byli naszymi gośćmi otrzymali bezpłatne wejściówki na basen i siłownię OSiR w Zamościu.

W związku z otwarciem nowego kierunku kształcenia Elektroradiologii, w dniu otwartym szkoły zapewniono możliwość odwiedzenia Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NUMED oddziału Elektroradiologii i przyjrzenia się pracy i otoczeniu tamtejszego miejsca, jako punktu zajęć praktycznych naszych uczniów.