Zamość: Uczniowie “ekonomika” zdobyli certyfikaty w PWSZ

Wiele osób marzy o tym, żeby posiadać dokument potwierdzający ich umiejętności językowe. Uczniowie zamojskiego „Ekonomika” mogą zdawać egzaminy na certyfikaty w PWSZ w Zamościu na preferencyjnych warunkach, podobnie jak studenci uczelni. Jest to możliwe dzięki porozumieniu zawartemu między uczelnią a szkołą.

Ostatnio do szczęśliwych posiadaczy certyfikatów TOEFL Junior dołączyli właśnie uczniowie „Ekonomika” Weronika Rybak oraz Krzysztof Koperwas, którzy przystąpili do egzaminu przy okazji organizowanego przez uczelnię Konkursu Języka Angielskiego. Certyfikaty wręczył uczniom mgr Konrad Niewiadomski, kierownik Studium Języków Obcych PWSZ w Zamościu. – To jest mój pierwszy certyfikat, na pewno mi się przyda zarówno na studiach, jak i w pracy – mówi Krzysztof Koperwas, tegoroczny maturzysta. – Szukałem już pracy i wiem, że certyfikaty są mile widziane przez pracodawców, zwłaszcza za granicą. Mój nauczyciel, pan Łukasz Kołodziejczyk, zaproponował mi, żebym spróbował swoich sił w egzaminie na certyfikat, za który normalnie trzeba byłoby dużo zapłacić. Posłuchałem i opłaciło się.

Weronika Rybak ma jeszcze dwa lata do matury, ale certyfikat w kieszeni ma już teraz, wszystko dzięki temu, że wzięła udział w uczelnianym Konkursie Języka Angielskiego. – Zgłosiłam się do konkursu, nie wiedząc nawet o tym, że można zdobyć certyfikat. Potem dostałam się do finału i pomyślałam, że skoro mogę za darmo przystąpić do egzaminu, to czemu z tego nie skorzystać? Zawsze chciałam mieć taki certyfikat, lubię takie wyzwania. Dużo czytam po angielsku, oglądam filmy, seriale, słucham muzyki, ogólnie kocham angielski.

Wszyscy, którzy tak jak Weronika kochają angielski, powinni wiedzieć, że Studium Języków Obcych PWSZ w Zamościu, jako partner Educational Testing Service (ETS), oferuje możliwość uzyskania następujących certyfikatów językowych: TOEIC Bridge, TOEFL Junior, WiDaf, WiDaF Bacis oraz TFI. Więcej informacji można znaleźć na stronie uczelni w zakładce: Student → Studium Języków Obcych → Certyfikaty.

 

ms