Zamość: Nieszczęśliwy wypadek w szkole

Podczas pokazów chemicznych w ramach Dnia Otwartego I LO im. J. Zamoyskiego w Zamościu doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym ucierpiała jedna z uczennic.

Do zdarzenia doszło podczas pokazów chemicznych, jakie odbyły się w szkole w piątek, 23 marca. W tym czasie w ogólniaku odbywał się Dzień Otwarty, czyli impreza mająca zachęcić gimnazjalistów do wyboru tej właśnie szkoły. Informacje o zdarzeniu potwierdza zamojska policja. Poszkodowana uczennica trafiła do szpitala.

“Nieoficjalnie dowiadujemy się, że ma poparzoną twarz i oczy.” – pisze o sprawie “Tygodnik Zamojski”. Dyrektor I LO Bożena Krupa przesłała do mediów oświadczenie.

“W czasie pokazów chemicznych nastąpiła niespodziewana reakcja chemiczna, w której ucierpiała uczennica z klasy biologiczno-chemicznej. Pokazy odbywały się przy zapewnieniu wymaganych środków ostrożności i pod opieką dwóch doświadczonych nauczycieli chemii. Użyte środki chemiczne posiadają aktualne karty charakterystyki.Poszkodowanej uczennicy natychmiast została udzielona pomoc przedmedyczna i specjalistyczna i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W obecnej chwili trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku.”

Więcej o sprawie pisze “TZ” w aktualnym wydaniu pisma.