Oddaj krew z “mundurówką”

W poniedziałek 3 kwietnia od samego rana w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych Zamość wiele się działo. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia uczniowie zamojskiej „Mundurówki” brali udział w kilku akcjach promujących zdrowie.

Głównym wydarzeniem była akcja krwiodawstwa „Oddaj Krew z Mundurówką, Podziel się Życiem”, w której mógł wziąć udział każdy pełnoletni uczeń, jak i każda chętna osoba z poza szkoły. Ambulans przyjechał do nas z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Oczywiście jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych uczniów i służby mundurowe.
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w prelekcji dotyczącej uzależnień i przeciwdziałaniu wszelkim nałogom. Prelekcje przeprowadziła Jadwiga Poświatowska z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu.
Z uwagi na to że tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia jest pod hasłem „Depresja”, uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w wykładzie właśnie pod takim tytułem, który poprowadził dr Filip Kościuszko z Przychodni Zdrowia Psychicznego w Zamościu.
Uzupełnieniem całego dnia były warsztaty przeprowadzone przez słuchaczki z Zawodowego Studium Medycznego w Zamościu, które robiły komputerowa diagnozę skóry, pomiar ciśnienia oraz manicure paznokci.