Zamość: Zaspokajali ciekawość w Smart School


O tym że puszka coli light ma lepszą wyporność niż cola z cukrem, że woda może płonąć, a nowych słówek można uczyć się grając i śpiewając przekonały się dzisiaj (20 lutego) przedszkolaki z zamojskich przedszkoli, które odwiedziły Dwujęzyczną Szkołę Podstawową Smart School w Zamościu.

Zajęcia miały przede wszystkim zachęcić do pogłębiania wiedzy i do zdobywania nowych doświadczeń.

Najwięcej emocji w przedszkolakach wzbudziły warsztaty chemiczno-fizyczne, które prowadzone są w ramach projektu “Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Dzięki realizacji tego projektu dzieciaki mają szansę aktywnie uczestniczyć w działaniach wspierających dziedzictwo narodowe, kulturę, naukę, oraz edukację. Warsztaty przygotowała Aleksandra Luchowska-Bartnik wraz z uczniami prowadzonej przez siebie klasy IV.

Goście oprócz świetnej zabawy w małych fizyków i chemików mieli okazję pobawić się na “magicznym dywanie”, w którym kryło się mnóstwo ciekawych gier i zabaw edukacyjnych. “Dywan” cieszył się wielkim zainteresowaniem chłopców, którzy mogli na nim np. zagrać w piłkę nożną, przejść trening bokserski czy urządzić sobie wyścigi samochodowe. Zabawy na magicznym dywanie połączone były z zajęciami plastycznymi.

Dzieciaki poznały także bogaty świat owadów o których uczyły się oczywiście w języku angielskim. Nauce nowych słówek towarzyszyła gra na instrumentach.