Zamość: Za nami VII Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej “Chłopcy Malowani”

Natalia Kolano z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School w Zamościu wygrała VII Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej “Chłopcy Malowani”, zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość oraz Klub Batalionowy w Zamościu.


W tegorocznym konkursie udział wzięło ok. 100 osób, zarówno wokalistów, zespołów, jak i członków chórów. Ich występy oceniało jury w składzie: Agnieszka Biernacka (przewodnicząca) – kierownik Klubu Batalionowego w Zamościu, Agnieszka Hałasa – instruktor Klubu Batalionowego, Kazimierz Wysocki – wiceprezes Stowarzyszenia “Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”. Jurorzy i publiczność mogli usłyszeć takie utwory jak “Miasto”, “Dziś idę walczyć mamo”, “Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, “Niepodległa niepokorna”, “Siwy mundur”, “Polska zmartwychwstaje” oraz wiele innych.

Werdyktem jurorów w tegorocznym konkursie “Chłopcy Malowani” zwyciężyła Natalia Kolano z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Smart School w Zamościu. Drugie miejsce przyznano Wiktorii Psiuk z Klubu Batalionowego w Zamościu, zaś trzecie miejsce decyzją jury otrzymała Julia Fijałkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim.

Ponadto przyznano nagrody specjalne, które ufundowali patroni i sponsorzy konkursu. Nagrodę specjalną posła Sławomira Zawiślaka otrzymał zespół Złota Piątka z SP Nr 5 w Krasnymstawie. Nagrodę specjalną Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu st.bryg. Jacka Sobczyńskiego otrzymała Martyna Wnuk z SP Nr 7 w Zamościu. Nagrodę specjalną Komendanta WKU w Zamościu ppłka Wojciecha Witka otrzymali Natalia i Paweł Stanieccy z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu. Nagrodę specjalną Kierownika Klubu Batalionowego w Zamościu Agnieszki Biernackiej otrzymała Natalia Hubala z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu.
Wyróżnienia otrzymali:  Patryk Miścisz (SP Nr 5 w Krasnymstawie), duet: Milena Lis i Klaudia Skubisz (SP Nr 5 w Krasnymstawie), Maja Skóra (Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamościu), Gabriela Basińska (SP Nr 5 w Krasnymstawie), Natalia Kukułowicz (Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamościu), trio: Daria Winncika, Karolina Całka, Maria Majkut (Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamościu), Aleksandra Miszczak (SP Nr 5 w Krasnymstawie), Zofia Jaszczak (Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamosciu), Aleksandra Zborowska (SP Nr 5 w Krasnymstawie), Klasa I A z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu.
Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość – poseł na Sejm Sławomir Zawiślak oraz prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.