Zamość: Za nami V edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej [FOTO]

Do V edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej zgłosiło się 48 wykonawców: 22 uczniów szkół gimnazjalnych i 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego (Biłgoraja, Chełma, Czartowczyka, Hrubieszowa, Lublina, Lubyczy Królewskiej, Mircza, Sułowa, Telatyna, Tomaszowa Lubelskiego, Tyszowiec, Uchań i Zamościa.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Pani Beata Buczek– nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu, Pan Tadeusz Wicherek – Dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu).

 

 

fot. www.zsp4zamosc.edu.pl
fot. www.zsp4zamosc.edu.pl

Pierwszą nagrodą był voucher na wyjazd na Ukrainę, ufundowany przez biuro podróży QUAND z Tomaszowa Lubelskiego. Drugą i trzecią nagrodę ufundowały firmy BUDMAT z Zamościa i PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego.

Wśród sponsorów i darczyńców znaleźli się:
– Polska Grupa Energetyczna Dystrybucja S.A Oddział Zamość
– Biuro Turystyczne QUAND w Tomaszowie Lubelskim
– PRAKTIBUD Adam Gwizdała w Tomaszowie Lubelskim
– Przedsiębiorstro Wielobranżowe BUDMAT Sp. Jawna Tadeusz Rozmus i Józef Małysz
– Karczma Góralska Zamość
– Fistaszek Joanna Małysz Radecznica
– Zamojskie Piekarnie Kucharscy
– Wydawnictwa PWN i WSiP

Wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Pani Beata Buczek– nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu, Pan Tadeusz Wicherek – Dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu i Władysław Swacha – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu.
Konkurs zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Jan Matwiejczuk

KATEGORIA GIMNAZJA:

I miejsce – Daria Podpora, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju za „ Mir biez wajny” z repertuaru grupy „ Dieti Ziemli”

II miejsce – Natalia Kolano, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Smart School w Zamościu również za „ Mir biez wajny”

III miejsce – Julia Stepaniuk, Szkoła Podstawowa im. Generała Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej za utwór z reprtuaru Julii Sawiczewoj „ Jeśli w sierce żywiot ljubow”

WYRÓŻNIENIA: Amelia Juszczak, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego w Lublinie za piosenkę z repertuaru Poliny Gagariny ‘ Kukuszka”

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I miejsce – Zuzanna Wojczuk i Diana Zdybel, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu za utwór „ Malieńkaja diewoczka”

II miejsce – Jaśmina Łukiewicz, Zespół Szkół Nr 2 im. Żwirki i Wigury w Tomaszowie Lubelskim za aktorskie wykonanie „ Kalinki”

III miejsce – Martyna Koman, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju za „ Modlitwę” Julija Samojłowa

WYRÓŻNIENIA:

– Diana Kotuła, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju za utwór z repertuaru Ałły Pugaczowy  „ Apjat mietiel”

– Aleksandra Gąsior, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju za romans rosyjski „ Jasna Noc”
Jurorzy stanęli przed trudnym wyborem i oceną solistów ze szkół ponadgimnazjalnych. Poziom był bardzo wysoki. Ostatecznie o nagrodzonych miejscach zadecydowała aranżacja sceniczna piosenek i ich perfekcyjne wykonanie.