Zamość: Wystrzałowe dziewczyny z “mundurówki”

Dziewiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej i pierwsze wśród drużyn żeńskich – to dorobek reprezentacji LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość na zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie.

30 wrześnie reprezentacja zamojskiej “mundurówki” w składzie: Natalia Wiater, Martyna Sykuła, Adrianna Gęborys, brała udział w zawodach strzeleckich zorganizowanych na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zawody odbyły się na strzelnicy WAT przy ulicy Kocjana w Warszawie.  Organizatorzy podkreślali, że celem wydarzenia jest popularyzacja strzelectwa jako sportu oraz integracja młodzieży.

Dziewczyny strzelały wyśmienicie. W klasyfikacji ogólnej zajęły bardzo wysokie 9 miejsce wśród 56 zespołów reprezentujących szkoły mundurowe i organizacje proobronne. Wśród drużyn żeńskich były najlepsze.

Konkurs odbył się w hołdzie generałom, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. W wydarzeniu uczestniczyły ich rodziny. Patronem wydarzenia było Ministerstwo Obrony Narodowej.