Zamość: Warsztaty Animacji Poklatkowej [FOTO, VIDEO]

W dniach 18 – 19 października 2018 r. w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał odbyły się warsztaty z animacji poklatkowej w ramach projektu “Szlakiem Emancypantek i Patriotek”. Warsztaty prowadziła Magdalena Bryll z Poklatkowo.pl

Podczas warsztatów młodzi filmowcy amatorzy poznawali historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, uczyli się jak budować scenariusz i własnoręcznie wykonali scenografię oraz bohaterów. Efektem dwudniowej pracy jest animacja “Droga Bohaterek ” stworzona w oparciu o scenariusz wystawy “Emancypantki i Patriotki – wizerunki walczących Polek w XIX i XX wieku”.

W warsztatach i realizacji animacji udział wzięły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu wraz z opiekunem Anetą Słupczyńską, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu wraz z opiekunem Magdaleną Lis, oraz uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu wraz z opiekunem Andrzejem Pogudzem.

Twórcy animacji:

Magdalena Bryll – poklatkowo.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu: Klaudia Deutryk, Angelika Skiba, Patrycja Jastrzębska, Daria Kukiełka, Monika Naklicka, Joanna Gancarz

I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu: Weronika Michel, Joanna Banach, Julia Małecka

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu: Natalia Jaremczuk, Eliza Chadaj, Magdalena Jacuniak

Animacja powstała w ramach projektu “Szlakiem Emancypantek i Patriotek” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.