Zamość: Tenisiści PWSZ docenieni przez rektora

Tenisiści PWSZ Zamość co raz dostarczają powodów do radości, przywożąc medale z różnych zawodów.

W tym roku między innymi osiągnęli historyczny sukces, zdobywając srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Polski. Rektor uczelni dr hab. Andrzej Samborski postanowił nagrodzić akademickich wicemistrzów Polski. Wręczenie nagród odbyło się 21 maja w rektoracie uczelni. Nagrody otrzymali studenci PWSZ – Marcin Litwiniuk, Paweł KoziełIgor Zawadzki oraz prezes i trener drużyny Piotr Kostrubiec.

To jest ogromny sukces, z którego bardzo się cieszymy i pragniemy podziękować tym, którzy się do niego przyczynili, czyli naszym studentom, a także trenerowi, który zapewnia odpowiednie zaplecze i ma baczenie na wszystko – mówił rektor uczelni. – Nadal liczę na zawodników i pana trenera, mam nadzieję, że nie tylko będziecie podnosili prestiż naszej uczelni, ale także naszego miasta. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów na polu ligowym

Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować władzom uczelni – mówił z kolei Piotr Kostrubiec. – Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wsparcie uczelnie od wielu już lat, za co serdecznie dziękujemy.

Warto dodać, że w ostatni weekend zawodnicy PWSZ Zamość zostali mistrzami I ligi tenisa stołowego. Teraz czekają ich baraże o Superligę. Zmierzą się w nich z drużyną ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz. Trzymamy kciuki za awans!

 

ms