Zamość: Rozmowy, rozmowy i…. czyli nowy numer „Skafandra”

Ktoś powiedział kiedyś, że historia świata to historia rozmowy. Dlatego w nowym numerze „Skafandra” znajdziecie sporo wywiadów.

O studiach na kierunku turystyka i rekreacja oraz swojej pracy i grze w siatkówkę opowiada absolwentka PWSZ Agnieszka Turska. O działalności Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Czerwony Smok” rozmawiamy z innym absolwentem PWSZ – Arturem Harasimem. Warto przypomnieć, że stowarzyszenie otrzymało I nagrodę podczas 10. Gali Inicjatyw Społecznych za organizację Zamojskich Spotkań z Fantastyką.

O sukcesie edukacyjnym rozmawiamy z Sylwią Horoszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Zamościu. „Ekonomik” okazał się najlepszy w programie Lubelska kuźnia Talentów. Jak udało się to osiągnąć? Przeczytacie o tym w „Skafandrze”.

Jednym z naszych celów jest również promowanie młodych, zdolnych osób z Zamojszczyzny. W tym wydaniu chcemy abyście poznali ucznia zamojskiej „Budowlanki”, Konrada Podgórskiego, szerzej znanego jako DJ Kondix. Niedawno muzyk nakręcił swój pierwszy teledysk do jednego ze swoich utworów pt. „Volume”.

Coś dla siebie znajdą również sympatycy sportu. „Drużyna jest naszą siłą” – mówi Piotr Kostrubiec, trener pingpongistów PWSZ Zamość, którzy po pierwszej rundzie liderują I lidze tenisa stołowego. Szkoleniowiec specjalnie dla „Skafandra” podsumował etap rozgrywek oraz zdradził plany na przyszłość.

Poza tym z tego numeru gazety dowiecie się dlaczego warto i opłaca się studiować pielęgniarstwo na PWSZ w Zamościu. Z kolei nauczycielom i wszystkim osobom pracującym w szkołach polecamy tekst poświęcony kursowi pierwszej pomocy, organizowanemu przez Zakład Pielęgniarstwa PWSZ. Zajęcia poprowadzą doświadczona kadra, złożona z osób na co dzień pracujących w szpitalach lub zespołach wyjazdowych ratownictwa medycznego.

E-wydanie aktualnego numeru Gazety Akademickiej „Skafander” dostępne jest TUTAJ