Zamość: Rozczytane miasto podsumowane [FOTO]


Dzisiaj (8 grudnia) w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie plastycznym „Literacki MMS”. Konkurs był ostatnim etapem projektu „Rozczytane Miasto”.

Po powitaniu zgromadzonych krótką część artystyczną zaprezentował Szkolny Teatr „Mundi” ze Szkoły Podstawowej nr 8.
Następnie odbyło się podsumowanie projektu i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego „Literacki MMS”.

Jak powiedziała nam koordynator projektu Alicja Nizioł zainteresowanie projektem było bardzo duże. Jego głównym celem było promowanie wśród dzieci i młodzieży z zamojskich szkół zdrowego stylu życia.

Udział w nim wzięło w sumie 2751 uczestników, chociaż jego realizacja planowana była na prawie czterysta osób mniej. W działania projektowe trwały od kwietnia do grudnia w 5 filiach i oddział dla dzieci w Bibliotece Głównej i obejmowały różnorodne formy zajęć w tym:

– prelekcje prozdrowotne w 3 filiach prowadzone przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Zamościu

– warsztaty plastyczne „Nitką malowane” podczas których na podstawie motywów literackich dzieci przenosiły obrazy haftując zakładki

– wakacyjne warsztaty literacko-artystyczne prowadzone przez Łukasza Trojanowskiego w pięciu filiach dwa razy w tygodniu w których w sumie udział wzięło 1565 uczniów,

-12 spotkań autorskich z najmłodszymi z udziałem Renaty Piątkowskiej i Joanna Olech w których łącznie udział wzięło 532 uczestników (działanie planowano na 406 osób)

-warsztaty biblioterapeutyczne prowadzone przez pracownika oddziału dla dzieci

-zajęcia teatralno-recytatorskie prowadzone przez Annę Batorską-Smyk.

Ukoronowaniem projektu było konkurs plastyczny „Literacki MMS” w którym udział wzięło 227 uczniów zamojskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, którzy do oceny jury przekazali 237 prac. Jury wybrało 13 prac zwycięskich, które znalazły się na kartach kalendarza wydanego przez Książnicę. Ponadto wyróżniono 40 młodych artystów.
Wyniki z listą zwycięzców i wyróżnionych już prezentowaliśmy – znajdziecie je TUTAJ.

Przedsięwzięcie dofinansowało Miasto Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.