Zamość: Przedszkolaki szukały Mikołaja w zamojskiej „Siódemce”


W miniony piątek (8 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbył się Turniej Języka Angielskiego „Where is Santa?”, w którym udział wzięły 5-osobowe drużyny z 9 zamojskich przedszkoli.

Tegoroczna edycja turnieju cieszyła się dużym zainteresowaniem. Turniej oparty był na zagadkach językowych, zabawach ruchowych oraz pracy zespołowej.
Elf z fabryki zabawek przekazał wiadomość o zaginięciu Mikołaja. Wyczekiwany przez wszystkich gość zjawił się dopiero wtedy, gdy uczestnicy turnieju wykazali się wiedzą na jego temat oraz rozwiązali 5 różnych zadań, ukrytych w świątecznych prezentach. Zadania wymagały nie tylko znajomości języka angielskiego, ale też szybkości ich wykonania. W trakcie trwania turnieju dzieci bawiły się śpiewając angielskie piosenki z pokazywaniem.

Uczestnicy turnieju okazali się ekspertami do spraw Mikołaja. Przedszkolaki znały imiona reniferów ciągnących sanie Mikołaja, potrafiły go dokładnie opisać. Ponadto, poradziły sobie z rozpoznawaniem przedmiotów ukrytych w worku Mikołaja, łowiły ryby. Pojawił się także akcent z tradycji Wielkiej Brytanii czyli „christmas crackers,” kartonowe rolki zawierające niespodziankę – zagadkę, zapakowane w kolorowy papier, w sposób przypominający duży cukierek. Aby dostać się do środka, należało chwycić za końce i energicznie pociągnąć.

Po zmaganiach językowych przyszedł czas na niespodziankę czyli wizytę Świętego Mikołaja, który właśnie wrócił z Anglii. Mikołaj poczęstował wszystkie dzieci cukierkami.

Oczekiwanie na wyniki turnieju umilił uczestnikom występ dzieci z Przedszkola „Słoneczko”.

Zwycięzców turnieju wybrało jury. Okazali się nimi:

1 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 1
2 miejsce: Przedszkole Miejskie nr 14
3 miejsce: Przedszkole Językowe For Kids oraz Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School z Oddziałami Przedszkolnymi

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a nauczyciele – podziękowania.

Zdjęcia: Katarzyna Serafin