Zamość: Podwórko Talentów otwarte [FOTO]

Dzisiaj (16 października) odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie Podwórka Talentów Nivea, które powstało przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu.

Niekwestionowaną gwiazdą otwarcia był ambasador akcji Mateusz Kusznierewicz najbardziej utytułowany polski żeglarz, pierwszy Polak, który zdobył medal olimpijski w żeglarstwie.

W otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście wśród których znaleźli się m.in.: biskup Mariusz Leszczyński, poseł Sławomir Zawiślak, prezydent Andrzej Wnuk, zastępca prezydenta Andrzej Zastąpiło, przewodniczący Rady Miasta Zamość Jan Wojciech Matwiejczuk, miejscy radni, dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość Agnieszka Kowal,dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Małgorzata Bzówka, dyrektor OSiR Mateusz Ferens, dyrektor zamojskiego ZOO Grzegorz Garbuz, przewodniczący zarządów zamojskich osiedli, dyrektorzy zamojskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 7.
Nie zabrakło przedstawiciela firmy Nivea, którą reprezentowała Katarzyna Singh.

Oficjalna część otwarcia odbyła się w specjalnie przygotowanym namiocie, gdzie w wysmakowanej aranżacji odbyła się część artystyczna przygotowana przez społeczność uczniowską. Nie zabrakło występów wokalnych nie tylko w języku polskim, ale także francuskim i angielskim. Uczniowie pokazali także walkę karate, recytowali. Energetycznie także swój talent zademonstrowały szkolne cheerleaderki.

Po części artystycznej przemawiali zaproszeni goście, którzy następnie dokonali fizycznego otwarcia placu przecinając wstęgę. To był już wyraźny znak że najmłodsi mogą już zupełnie „legalnie” zacząć zabawę.
A bawić się jest gdzie, bo plac składa się z trzech stref rozwijających pasje i kreatywność: dla naukowców, artystów i sportowców.
Znajdują się na nim: planetarium, rowerek produkujący energię elektryczną, piaskownica naukowa, zegar słoneczny, kubik wspinaczkowy, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, gry – twister, skok w dal i kapsle, trampolina, tablice muzyczne z bębnami, teatrzyk, tuba do rozmawiania dla 6 osób.

Przypomnijmy, że zamojskie Podwórko jest jednym z 20, które otwarto w tym roku w Polsce w ramach akcji marki Nivea. O ten niezwykły edukacyjny plac zabaw walczyli wszyscy zamościanie, a nawet zachęcani do głosowania turyści. Dzięki społecznemu „pospolitemu ruszeniu” zamojska lokalizacja zdobyła prawie 40 tysięcy głosów, by ostatecznie znaleźć się na 6 miejscu. W województwie lubelskim takie podwórko otwarto w tym roku także w Ostrowie Lubelskim.