Zamość: „Orężem o Niepodległość” w Arsenale

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał przygotowało konkurs pt. „Orężem o Niepodległość”.

Celem konkursu jest przybliżenie wybitnych przedstawicieli oręża polskiego z czasów zaborów, którzy swym poświęceniem i oddaniem dla sprawy niepodległości ojczyzny na trwałe wpisali się do kanonu polskich bohaterów narodowych.

Na stronie muzeumarsenal.pl/pl/aktualnosci należy odnaleźć wpis dotyczący wystawy, która była prezentowana w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał i dotyczyła najpiękniejszego okresu w dziejach polskiego munduru wojskowego. Jednocześnie był to czas zmagań związanych z utratą niepodległości i kolejnymi próbami jej odzyskania.

Następnie należy odnaleźć w fotorelacji z wystawy fotografię przedstawiającą portrety trzech generałów, uczestników walk o odrodzenie państwa polskiego. W odpowiedzi podać imię i nazwisko tych generałów oraz pobrać i załączyć fotografię przedstawiającą ich portrety.

Na poprawne odpowiedzi czekamy od 27 października do 9 listopada 2018 r. do godz. 13.00, odpowiedzi należy przesyłać na adres mailowy konkurs@muzeumarsenal.pl

Przesłana informacja powinna zawierać:

  • imię i nazwisko uczestnika konkursu
  • odpowiedź (podać imię i nazwisko trzech generałów oraz pobrać i załączyć fotografię przedstawiającą ich portrety)

Z poprawnych odpowiedzi zostanie wylosowanych dwóch zwycięzców, którzy otrzymają nagrody. Losowanie i ogłoszenie wyników odbędzie się 11 listopada 2018 r. o godz. 14.00. Wyniki zostaną podane na stronie muzeumarsenal.pl/pl/aktualnosci

REGULAMIN KONKURSU Orężem o Niepodległość” (.pdf)