Zamość: Obchody Tygodnia Mediacji w Sądzie Okręgowym

W dniach 15-19 października 2018 r. w Sądzie Okręgowym w Zamościu odbędą się obchody Tygodnia Mediacji które przypominają o przypadającym w dniu 18 października Międzynarodowym Dniu Mediacji. Obchody będą miały charakter edukacyjny i popularyzujący wiedzę o mediacji.

W dniu 15 października 2018r. odbędzie się Konferencja otwierająca Tydzień Mediacji na temat: „Mediacja szansą na porozumienie” (w godz. 9 – 14)

W dniach 16, 17 i 19 października br. odbędą się spotkania edukacyjne (w godz.13 – 15) o następującej tematyce:

  • 16 października 2018r. – “Mediacja jako alternatywny sposób rozwiązywania sporów”, oraz – „Rola mediatora w procesie mediacji”.
  • 17 października 2018 r. Rola sądów powszechnych w rozwiązywaniu sporów rodzinnych i cywilnych” oraz „Rozstrzyganie sporów rówieśniczych”.
  • 19 października 2018 r. – “Rola sądów powszechnych w rozstrzyganiu sporów rodzinnych i karnych”, “Postępowanie sądowe w sprawach rodzinnych i nieletnich” oraz “Udział kuratora sądowego w postępowaniach sądowych”

Konferencja oraz spotkania edukacyjne odbędą się w siedzibie Sądu Okręgowego w Zamościu przy ul. Pr. Wyszyńskiego 11, a prowadzić je będą sędziowie, mediatorzy oraz kuratorzy sądowi.

Konferencja oraz spotkania edukacyjne mają charakter otwarty.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką prawną przybliżaną w ramach Zamojskiego Tygodnia Mediacji do wzięcia udziału w oferowanych formach edukacyjnych. Szczegóły dotyczące Konferencji oraz poszczególnych spotkań edukacyjnych dostępne są na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Zamościu.