Zamość: Nowy wymiar współpracy Ekonomika i PWSZ


Już nie tylko wspólne organizowanie konkursów, ale umożliwienie uczniom zdawania certyfikowanych egzaminów z języka angielskiego to nowa możliwość jaką daje porozumienie między Zespołem szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 a Państwową Wyższa Szkołą Zawodową.

We wtorek, 24 października, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski i dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu Sylwia Horoszkiewicz podpisali aneks do porozumienia o współpracy.

Aneks zakłada, że uczniowie ZSP nr 1 będą mogli przystępować do organizowanych w uczelni egzaminów z języka angielskiego, umożliwiających uzyskanie certyfikatów TOEIC i TOEFL, na takich samych preferencyjnych zasadach, jak studenci PWSZ w Zamościu.

Dotychczas współpraca PWSZ i ZSP nr 1 ma wiele wymiarów. Wśród nich jest wspólna organizacja w tym roku I Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw, którego etap szkolny odbędzie się 9 listopada, a finał 30 listopada. ZSP nr 1 specjalizuje się m.in. w kształceniu techników ekonomistów, zaś zamojska uczelnia prowadzi studia m.in. na kierunku finanse i rachunkowość.