Zamość: Noc z projektem “Być jak Ignacy” w Siódemce

Czy to możliwe, żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole i do tego w piątek? Wydaje się, że nie. A jednak…

Wieczorem 1 lutego 2019 r. od godziny 19.00 uczniowie klas Vb Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Być Jak Ignacy”.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach wyjątkowego programu edukacyjnego, stworzonego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Cel projektu to promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli i uczniów klas I–III oraz IV–VI szkół podstawowych.

Pani Aleksandra Luchowska – Bartnik, koordynatorka przedsięwzięcia, we współpracy z Panią Iwoną Zgnilec przygotowały wspaniałą i atrakcyjną dla uczniów imprezę.

W trakcie nocnych zajęć, uczniowie tworzyli własne wynalazki, poznali postać Jana Szczepanika – wszechstronnie utalentowanego wynalazcy, genialnego samouka i konstruktora, który został okrzyknięty „polskim Edisonem” . Mieli także możliwość stworzenia własnego projektora.

Był też czas na szaloną zabawę i małe co nieco.

Niewyspani, ale szczęśliwi i bogaci w nowe doświadczenia w sobotni poranek wrócili do domów gotowi na nowe wyzwania…