Zamość: NewTech na podium w Stambule!

Drużyna robotyczna NewTech Team 7570 z Zamościa osiągnęła wielki sukces na międzynarodowych zawodach robotycznych w Turcji, w Stambule. Zamościanie znaleźli się na podium w międzynarodowej stawce.


Drużyna istnieje 5 miesięcy, należą do niej chłopcy z ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum.
Byliśmy na zawodach pierwszy raz jako rookie(żółtodzioby). W zawodach uczestniczył 34 drużyny z różnych krajów. Zakwalifikowaliśmy się do półfinału. Zajęliśmy 3 miejsce ex-aequo z drużyną z Turcji. Nasz robot nazywa się Forrest i spisał się na medal. Bardzo zależy nam na promowaniu robotyki w Polsce dlatego chcielibyśmy pokazać naszego robota i opowiedzieć o tym super przeżyciu. Bardzo chętnie przyjedziemy do państwa z robotem.– mówi Agnieszka Macek, mentor NewTech Team 7570.

Drużyna New Tech 7570 jest drugim w Polsce, a pierwszym w Zamościu zespołem robotycznym typu FIRST Robotics Competition. FIRST (www.firstinspires.org) to konkurs, którego misją jest promocja nauk technicznych poprzez inspirację i zabawę oraz udział w międzynarodowych zawodach robotycznych na które drużyny budują własne maszyny. 
Do grupy może dołączyć młodzież w wieku 14-18 lat. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w projektowaniu, budowie robotów, elektronice lub programowaniu. Ideą FRC jest współpraca zespołowa i technologiczna kreatywność. Członkowie drużyny są podzieleni na grupy – mechanicy, elektronicy, programiści, marketingowcy. Umiejętności manualne, informatyczne i zainteresowanie majsterkowaniem są mile widziane, ale najważniejszą jest chęć rozwoju.

Bezpłatne zajęcia odbywają się raz w tygodniu przy Technikum New Technology w Zamościu, ul. Sienkiewicza 22a