Zamość: “Mundurówka” z certyfikatem Ministerstwa Obrony Narodowej

Podczas targów Pro Defense w Ostródzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wręczył LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość certyfikat uczestnictwa w programie pt.: „Pilotażowy program wspierania przez Ministerstwo Obrony Narodowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych”.

1 czerwca w Ostródzie odbywały się Targi Pro Defense oraz Ogólnopolski Piknik Klas Mundurowy. Podczas imprezy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wręczył zamojskiej “Mundurówce” certyfikat potwierdzający udział szkoły w pilotażowym programie MON.

Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie LOCSM Zamość zyskają: dodatkowe zajęcia na terenie wojskowej jednostki patronackiej raz w tygodniu, obozy proobronne współorganizowane przez MON.

Fot. mon.gov.pl

Co ważne po zakończeniu nauki w szkole uczniowie wezmą udział  w kilkutygodniowym szkoleniu poligonowym zakończonym przysięgą wojskową  i możliwością podjęcia służby wojskowej. Z kolei absolwenci ubiegający się o przyjęcie do Wyższych Szkół Oficerskich otrzymają preferencyjne warunki przyjęcia na te uczelnie.

Ponadto, MON deklaruje w przyszłości wsparcie finansowe w kwestii zakupu mundurów i wyposażenia oraz współfinansowanie kursów prawa jazdy kat. B.