Zamość: “Mundurówka” kusi uczniów [FOTO]

Dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych, bezpłatne podręczniki i bezpłatne mundury – takimi atutami stara się przekonać gimnazjalistów Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość.

Dziś (23 marca) szkoła zorganizowała kolejną edycję Dni Otwartych, ponieważ nie wszyscy zainteresowani zdążyli odwiedzić “mundurówkę” w Dniu Wagarowicza 21 marca (o pierwszym dniu wydarzenia pisaliśmy TUTAJ).

W organizację wydarzenia szkołę wsparły 25 batalion lekkiej piechoty w Zamościu (Wojska Obrony Terytorialnej), 3 batalion zmechanizowany w Zamościu, Komenda Miejska Policji oraz zamojska Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej.

Pod okiem fachowców z wojska prowadzone były zajęcia strzeleckie oraz nauka budowy i obsługi broni. Ponadto uczniowie LO CSM Zamość przygotowali pokazy zatrzymania i przeszukania, legitymowania podejrzanych. Odbyły się także pokazy sztuk walki i samoobrony. Zainteresowani służbą w policji mogli poznać metody pracy technika kryminalistyki na miejscu zbrodni.

Szkoła kusi gimnazjalistów dodatkowymi punktami przy rekrutacji do służb mundurowych jak także ofertą bezpłatnych podręczników i bezpłatnych mundurów dla przyszłych pierwszoklasistów.

Zamojska „mundurówka” jako jedyna szkoła w Zamościu bierze udział w „Pilotażowym programie wspierania przez Ministerstwo Obrony Narodowej szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy mundurowe w celu utworzenia certyfikowanych pionów wojskowych klas mundurowych”. W ramach tego programu placówka otrzymała od MON 20 tysięcy złotych na zakup wyposażenia uczniów do szkolenia wojskowego. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie LOCSM Zamość zyskują: dodatkowe zajęcia na terenie wojskowej jednostki patronackiej raz w tygodniu, obozy proobronne współorganizowane przez MON.  Ponadto po zakończeniu nauki w szkole uczniowie wezmą udział  w kilkutygodniowym szkoleniu poligonowym zakończonym przysięgą wojskową  i możliwością podjęcia służby wojskowej. Z kolei absolwenci ubiegający się o przyjęcie do Wyższych Szkół Oficerskich otrzymają preferencyjne warunki przyjęcia na te uczelnie.

Poniżej nasza fotorelacja z Dni Otwartych “Mundurówki”.