Zamość: “Mechanik” zaprasza na Dzień Motoryzacji

Już po raz ósmy w zamojskim „Mechaniku” odbędą się „Dni Motoryzacji”. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 w dniu 26.05.2017r. przy ulicy Szczebrzeskiej 41. I jak co roku przybędzie na nią wielu fanów czterech kółek, ale nie tylko. Będzie dobra zabawa, wiele konkursów z nagrodami, pyszne jadło, a wszystko okraszone wyciem silników.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu jest szkołą kształcącą w różnych zawodach. Wiele z nich jest związanych z techniką, dlatego po raz ósmy organizowana jest impreza poświęcona motoryzacji. Sygnał do jej rozpoczęcia dadzą członkowie grup motocyklowych, którzy wyjadą z Rynku Wielkiego Zamojskiej Starówki w paradnym przejeździe na płytę boiska szkolnego. W paradzie wezmą też udział przedstawiciele kadry nauczycielskiej, w tym panie.

Obejrzymy piękne motocykle, quady, gokarty oraz pokazy jazdy ekstremalnej w wykonaniu grupy FRS, ależ będzie „zadyma”.

Zobaczymy piękne i eleganckie auta, prosto z salonów samochodowych oraz zabytkowe
– wypieszczone przez swoich właścicieli, niewinnie wyglądające ale z tuningowanymi silnikami pojazdy pasjonatów motoryzacji. Wiele z tych wspaniałych maszyn jest dziełem rąk uczniów
i absolwentów szkoły.

Obejrzymy pokaz jazdy na trolejach, akcję ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej, pojazdy specjalistyczne służb miejskich i ratowniczych.

Młodzi uczestnicy pikniku będą mogli pojeździć na symulatorze jazdy, a nieco starsi samochodem z instruktorem jazdy.

Będą jak zwykle liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, np. jazda sprawnościowa z tzw. „talerzem Stewarta”, konkurs na najwolniejszą jazdę na motocyklu, na strongmena, walki robotów sumo i wiele innych konkursów, w których może wziąć udział każdy uczestnik pikniku.

Warto przyjść, aby poznać nowinki techniczne. Zagłosować na najlepszego wystawcę ósmych już Dni Motoryzacji. Zawsze musi być obecny reprezentant techniki „latającej”, poprzednio mogliśmy oglądać helikopter, w tym roku jest planowana prezentacja szybowca.

Więcej informacji na poniższym plakacie.