Zamość: Lubelski Festiwal Nauki zakończony

Jak się zachować w sytuacji zagrożenia? Jak powstają wyroby z plastiku? Kiedy Zamość był miastem wielokulturowym?  Na te i wiele innych pytań odpowiedzi mogli poznać uczestnicy Lubelskiego Festiwalu Nauki, który odbył się w dniach 24–30 września.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu po raz kolejny włączyła się w organizację tej naukowej imprezy, mającej na celu popularyzację różnych dziedzin nauki i rozbudzanie ciekawości świata wśród młodych ludzi. Uczniowie, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, podkreślali, że było to dla nich poszerzenie wiedzy zdobywanej w szkole, a także okazja do zobaczenia (dla niektórych po raz pierwszy) nowoczesnej bazy dydaktycznej zamojskiej uczelni.

Tegoroczny Lubelski Festiwal Nauki spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. W zajęciach udział wzięli uczniowie: ZSP nr 1 w Zamościu, I LO w Zamościu, I Społecznego LO w Zamościu, LO CSM Zamość, ZS nr 1 w Hrubieszowie, II LO w Zamościu, SP w Łabuniach, SP nr 11 w Chełmie.

30 września, na zakończenie Festiwalu odbył się Lubelski Piknik Naukowy. Na Placu Litewskim w Lublinie prezentowali się organizatorzy i instytucje współtworzące Festiwal. W Pikniku wzięli udział studenci i pracownicy PWSZ w Zamościu, którzy prezentowali ofertę edukacyjną uczelni.