Zamość: Latanie w przyszłości czyli rakieta, ufo, dron i ufoludki….


Latanie w przyszłości to temat tegorocznego Konkursu Młodych Artystów FAI. Międzynarodowa Federacja Lotnicza dedykuje go dzieciom i młodzieży w wieku 6-17 lat. Aktualnie odbywają się finały regionalne, które potrwają do 19 lutego br. W Zamościu taki finał miał już swoje miejsce.

„Od lotni i spadochroniarzy do pilotów dronów i astronautów, a jedynym ograniczeniem dla przyszłości lotnictwa jest wyobraźnia producentów, marzycieli i dzisiejszych pilotów. Nadszedł czas, aby sięgnąć do własnej wyobraźni, wziąć ulubiony komplet kredek, markerów, ołówków i farb oraz stworzyć plakat na tegoroczny Konkurs FAI pt. “Latanie w przyszłości”. Pokaż nam swoją wizję tego, co może się stać, gdy ludzie będą pracować razem i podążać za swoją pasją do latania.”

Do tego konkursu plastycznego FAI Young Artists Contest 2018 przystąpiły osoby z kół plastycznych prowadzonych przez Marię Śliczniak, z Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” oraz ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu.

Prace były prezentowane na wystawie w „Okrąglaku”. Jury konkursowe wybrało 6 prac  – Oskara Wróbla, Justyny Korneluk, Kornelii Typek, Leny Wołoch, Julii Burdy, Magdaleny Borowiec, które na szczeblu regionalnym, zorganizowanym przez Aeroklub Ziemi Zamojskiej przejdą do etapu ogólnopolskiego.

Najlepsze prace wyłonione w finale ogólnopolskim zostaną wysłane do siedziby FAI i tam oceniane przez międzynarodowe jury.

Reprezentantom Zamościa życzymy powodzenia!

Poniżej prezentujemy prace utalentowanych młodych zamościan

 

Alicja Łaszkiewicz, lat 14

Judyta Kuduk, lat 12 Julia Burda, lat 11

Justyna Korneluk, lat 17 Kornelia Gajewska, lat 14 Kornelia Typek, lat 9 Lena Wołoch, lat 9 Madzia Wołoch, lat 6 Magdalena Borowiec, lat 12 Miłosz Lenard, lat 9 Oskar Wróbel, lat 17