Zamość: Klubowy pokaz modeli balonów na ogrzane powietrze

W dniu 23 lutego 2019 r. w godz. 10:00 – 14:00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Klubowy pokaz modeli balonów na ogrzane powietrze, których organizatorem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego i Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Jak poinformowali organizatorzy, celem wydarzenia jest propagowanie modelarstwa lotniczego wśród dzieci i młodzieży, szerzenie kultury technicznej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy zawodnikami i obserwatorami. Być może wydarzenie zachęci również kolejne grupy młodzieży do udziału w pracowniach modelarskich. Wydarzenie ma charakter integracyjny, a zaangażowanie osób niepełnosprawnych niewątpliwie podnosi jego walory integracyjne i edukacyjne.

Wybrani uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Zamościu, aktywnie biorą udział w budowaniu i puszczaniu balonów, co stanowi działanie o znaczeniu zarówno terapeutycznym, jak i integracyjnym dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

W zawodach udział wezmą trzy drużyny:

  • młodzież z modelarni przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego,
  • uczestnicy z WTZ przy Parafii Św. Michała
  • uczestnicy WTZ przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu, przy ul. Orlicz-Dreszera 14.

Kierownikiem zawodów będzie Andrzej Niezgoda.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg) – Organizatorzy poinformują o przeniesieniu pokazu na inny termin.

Podczas pokazu zostanie wyłoniony zespół reprezentujący Zamość na Mistrzostwach Polski Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze o Mały Puchar Gordona Bennette, które odbędą się w kwietniu we Włocławku.