Zamość: Kilometry Dobra w ZS Nr 3

Międzynarodowa kampania dobroczynna Kilometry Dobra cieszy się ogromną popularnością i zdobyła sympatię całej społeczności szkolnej.


Nasi uczniowie postanowili włączyć się w akcję i uzyskać pieniądze na realizację szczytnych celów. Hasło tegorocznej edycji „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci” zmotywowało dzieci i młodzież do wspierania ważnych inicjatyw.
W ramach kampanii 12 maja 2017r. zorganizowano festyn sportowo-rekreacyjny dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej, oraz turniej piłkarski dla gimnazjalistów.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swą tężyznę fizyczną podczas sportowych zmagań zwinnościowych. Pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego : Marzeny Gąski, Dariusza Pałkowskiego, Michała Gromadzkiego, 8-osobowe reprezentacje klas 1-6, wraz ze swymi rodzicami i wychowawcami, bawiły się świetnie podczas atrakcyjnych konkurencji sprawnościowych. Zawodnicy rywalizowali w sztafetach, a na swojej drodze napotykali przeróżne zadania zwinnościowe, jak przeplot przez szarfę, toczenie krążka, czy balona, a nawet układanie puzzli, gdzie myślą przewodnią była symboliczna złotówka.
Wyścigi rzędów wyłoniły najlepsze drużyny na poziomie poszczególnych roczników. Klasa 1a i 1b zdobyły jednakową ilość kilometrów dobra, wśród klas 2 najlepsza okazała się klasa 2d, a liderem klas 3 została klasa 3c. Zwycięska 4a, 5b i 6a głośno i radośnie wiwatowały z powodu swego tryumfu. Nie zawiedli również wierni kibice, którzy dodawali otuchy swym faworytom i skandowali sportowe okrzyki, zagrzewające do walki.
Nie zwycięstwo było tu jednak najważniejsze, tylko dobra zabawa i rywalizacja w imię szczytnych ideałów. Uczniowie zdobywali kolejne punkty, przeliczane na kilometry dobra. Nie szczędzili sił i wytrwałości w dążeniu do zdobycia jak największej ilości kilometrów.
Do wspaniałej akcji przyłączyli się również nasi gimnazjaliści. Najlepsi piłkarze z każdej klasy rozegrali międzyklasowy turniej piłkarski na sztucznej murawie. W strugach deszczu 6-osobowe zespoły walczyły o tytuł mistrza szkoły. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, każda drużyna walczyła o każdy punkt i każdy „kilometr dobra”, a tym samym o „złote zwycięstwo”. I miejsce przypadło w udziale klasie 3c, tytuł wicemistrza zdobyła klasa 1b, a na trzecim miejscu podium znalazła się klasa 3a.
Największych emocji dostarczył kibicom mecz towarzyski z rodzicami i nauczycielami w roli głównej. Drużyna „seniorów”, po wspaniałych i skutecznych akcjach podbramkowych i imponujących, celnych strzałach uzyskała prowadzenie i wynikiem 6:2 pokonała szkolną reprezentację piłkarską z klas 1-3 Gimnazjum. Doskonała forma naszych zwycięzców, ogromne umiejętności techniczne i przemyślana taktyka gry zaprowadziła „team” rodziców i nauczycieli do sukcesu.
A oto skład bohaterów spotkania:
Rodzice:
p. Jerzy Żukowski
p. Krzysztof Mazurek
p. Piotr Kapłon
p. Tomasz Litwińczuk
Nauczyciele:
ks. Bogdan Nowicki
p. Michał Gromadzki
p. Krzysztof Gęborys
Masażysta i osobisty lekarz piłkarzy:
p. Władysław Denkiewicz
 
Nad właściwym przebiegiem spotkania czuwał licencjonowany sędzia piłkarski p. Kacper Gil. Rywalizacji sportowej towarzyszyły dodatkowe atrakcje, m.in. pokazy aerobiku i występy taneczne, przygotowane przez p. Agnieszkę Mazurek, oraz akrobacje sportowe w wykonaniu podopiecznych p. Marzeny Gąski.
Za symboliczny dar serca można było zakupić uczniowskie prace z wikliny, oraz wiosenne kwiaty i słodkie przysmaki, które znalazły się na kiermaszu. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była p. Dominika Krysiak wraz z młodymi wolontariuszami ze szkoły podstawowej.
Najmłodsi uczniowie z klas 1-3, z radością na twarzach i w sercach, naklejali zebrane monety, które zostały przeliczone przez ich starszych kolegów.
Imprezę zaszczyciły swoją obecnością przedstawicielki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło: p. przewodnicząca Jadwiga Stromkie, oraz p. Danuta Kniaź i p. Agnieszka Maścibroda.
Szkolna kampania nie mogłaby się odbyć bez wsparcia lokalnych sponsorów i ludzi dobrego serca, jak:
Piekarnia Kucharscy
Zakład Cukierniczo-Piekarniczy Wasil
Rodzice uczniów klas pierwszych gimnazjum
Finał IV Ogólnopolskiej Kampanii Kilometry Dobra, której koordynatorem w Zespole Szkół nr 3 jest p. Anna Lachowska, odbędzie się na Rynku Wielkim w dniu 4 czerwca 2017r.