Zamość: III dyktando w języku angielskim

Maciej Skromak z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wygrał III Dyktando w Języku Angielskim, organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.

29 stycznia w auli PWSZ w Zamościu odbył się finał konkursu, w którym udział wzięło 32 uczniów, spośród 800 zgłoszonych. Finalistami zostali uczniowie szkół średnich z powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego.

Gościmy tutaj najlepszych z najlepszych, jeśli chodzi o język angielski. W mojej opinii, język angielski daje wam podstawę, do tego, żeby wyjść na zewnątrz w szeroki świat, piękny, ciekawy, interesujący. Mam nadzieję, że z dobrym przekazem pójdziecie w świat i będziecie mówić dobrze o naszej uczelni. Gdyby ktoś z państwa chciał u nas studiować, to gorąco zapraszamy. – zwrócił się do finalistów prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, rektor PWSZ w Zamościu.

Do wyboru studiów na PWSZ w Zamościu zachęcał również kierownik Zakładu Anglistyki PWSZ w Zamościu dr hab. Wojciech Nowicki. Podkreślił przy tym, że poziom prezentowany przez finalistów był bardzo wyrównany.

Najlepszym wśród finalistów III Dyktanda w Języku Angielskim okazał się Maciej Skromak z I Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju, który w nagrodę otrzymał m.in. smartfon Huawei. Pozostałe miejsca na podium zdobyli uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu: Przemysław Załoga – miejsce drugie i Przemysław Lewandowski – miejsce trzecie.

Chciałbym podziękować mojej nauczycielce języka angielskiego pani Marcie Pindor, która zawsze namawia mnie do brania udziału w konkursach. Język angielski bardzo mnie interesuje. Jeśli chodzi o dyktando to wszystko było w porządku, ale było kilka słów, których nie byłem pewien, w tym jedno, które słyszałem pierwszy raz w życiu. Swoją przyszłość chciałbym związać z filologią angielską. – mówił szczęśliwy zwycięzca III Dyktanda w Języku Angielskim.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Kacper Węgor – ZS Nr 2 w Hrubieszowie, 5. Karolina Strzelec – I LO w Biłgoraju, 6. Gabriela Olszowy – I LO w Biłgoraju, 7. Jakub Zwolak – I LO w Biłgoraju, 8. Tomasz Smól – I LO w Zamościu, 9. Maciej Czerw – I LO w Biłgoraju, 10. Angelika Jastrzębska – Liceum Plastyczne w Zamościu.
Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia.