Zamość: I Piknik Mundurowo-Obronny

Nauka strzelania z profesjonalnej broni, policyjny tor egzaminacyjny, pokaz technik kryminalistycznych, zajęcia z samoobrony, gra miejska oraz wojskowa grochówka. To tylko część atrakcji jakie przygotowuje zamojska “mundurówka” w ramach I Pikniku Mundurowo-Obronnego. Impreza już 24 maja.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą na terenie szkoły przy ul. Sienkiewicza 22A. Piknik ma na celu przybliżyć młodzieży szczegóły i tajniki służby w formacjach mundurowych takich jak wojsko, Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Straż Pożarna.  Początek już o godz. 10.

Szkoła przygotowała sporo atrakcji dla młodzieży, chociaż ich opiekunowie też znajdą coś dla siebie. W ramach pikniku zaplanowano naukę z zakresu obsługi i strzelania z profesjonalnej broni, zajęcia z samoobrony, pokaz technik kryminalistycznych Policji i Straży Granicznej, pokaz umiejętności psa policyjnego. Swój sprzęt zaprezentują policjanci z zamojskiej drogówki. Odbędzie się też nauka pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni będą mogli spróbować swoich sił na policyjnym torze egzaminacyjnym.

Ponadto organizatorzy  zaplanowali historyczną grę miejską “Z dziejów Zamościa”.

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość  zaprasza  wszystkich gimnazjalistów zainteresowanych tematyką proobronną oraz wszystkich tych, którzy myślą o służbie w formacjach mundurowych na I Piknik Mundurowo– Obronny, który odbędzie dnia 24 maja w  budynku szkoły przy ul. Sienkiewicza 22a w godzinach 10:00 – 13:00.