10 stycznia odbył się finał konkursu pn. II Dyktando w języku angielskim, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu.
W I etapie konkursu udział wzięło 436 uczniów, z czego 49. zakwalifikowało się do finału. Zwyciężczynią konkursu została Karolina Pawliszak z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Tymura z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, a miejsce trzecie – Małgorzata Jędrusiak z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.
Wśród laureatów znaleźli się także: Kamil Ligocki (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu), Dominika Adamowicz (I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju), Przemysław Załoga (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu), Patryk Jacuniak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu), Kacper Węgor (Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie), Jakub Zwolak i Maciej Czerw (I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju).
Nagrody zwycięzcom wręczyli: rektor uczelni dr hab. Andrzej Samborski, kierownik Zakładu Anglistyki PWSZ w Zamościu dr hab. Wojciech Nowicki i dr Wojciech Kozak z Zakładu Anglistyki PWSZ.
Przed ogłoszeniem wyników, rektor uczelni pogratulował wszystkim finalistom. – Osoby, które wzięły udział w konkursie, już odniosły sukces, bo jest to droga inwestycji w siebie. Dzisiaj znajomość języka angielskiego, tudzież innych języków, otwiera nam okno na świat. Chcę wam pogratulować tej dojrzałości, że już w młodym wieku wiecie, co jest najważniejsze i co może w przyszłości procentować. Inwestycja w siebie to jest ta inwestycja, która się zwraca i z której później czerpiemy same korzyści.
Dr hab. Wojciech Nowicki zachęcał uczniów do podjęcia studiów w zamojskiej PWSZ: – Uczymy języka angielskiego na bardzo wysokim poziomie. Anglistyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu cieszy się naprawdę dobrą renomą i z pewnością zdobędziecie u nas rzetelną wiedzę. W ramach studiów są zajęcia m.in. z historii literatury, różne przedmioty językoznawcze, seminaria czy kultura krajów anglosaskich. Serdecznie zapraszam w nasze mury!
Dr Wojciech Kozak podkreślił, że poziom napisanych prac był bardzo wysoki i wyrównany. Wiele osób miało tyle samo punktów i wówczas, zgodnie z regulaminem konkursu, o poszczególnych miejscach decydował wynik uzyskany w pierwszym etapie.