Zamość: Duch Bożego Narodzenia w „Siódemce” [FOTO]

20 oraz 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 panowała uroczysta atmosfera. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wprawiły wszystkich w ten szczególny, pełny oczekiwania nastrój. Zimowo-świąteczne dekoracje sal lekcyjnych, zielone, pięknie ozdobione choinki na korytarzach, barwne iluminacje świetlne oraz zapachy smakowitych ciast wykonanych przez mamy i babcie uczniów wprowadziły niepowtarzalny klimat świąt.

Zwieńczeniem tych wszystkich przygotowań były jasełka dla rodziców oraz dla społeczności szkolnej, które sprawiły, że przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek  można było jeszcze raz przeżyć cud narodzin Pana i odczuć magię cichej, lecz jakże niezwykłej nocy.

Na scenie pojawili się m. in. Maryja z Dzieciątkiem i Józefem, aniołki i pasterze. Występ niemal setki uczniów oraz babci jednej z uczennic wywołał wiele wzruszeń wśród zebranych. Wigilia jest dla „Siódemki” dniem szczególnym jeszcze z jednego, bardzo ważnego powodu – tego dnia urodził się Patron szkoły, Adam Mickiewicz, więc tradycyjnie już jasełka są połączone ze Świętem Patrona.

Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki świątecznych konkursów: literackiego, na dekorację sali lekcyjnej, na stroik i konkursu dla Mam „Ciasto na świąteczny stół”.

Wszyscy laureaci odebrali z rąk Pani Dyrektor nagrody i dyplomy wraz ze świątecznymi życzeniami.