Zamość: Akcją Kulinaria Niepodległej uczcili 100 lecie odzyskania niepodległości

Branżowa Szkoła Rzemiosł Różnych I stopnia w Zamościu wraz z restauracjami i cukierniami uczciła 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości akcją KULINARIA NIEPODLEGŁEJ.

Uczniowie odbywający praktyczną naukę zawodu w zakładach pracy pod okiem mistrzów szkolących, przygotowali specjalne biało-czerwone patriotyczne menu, które obowiązywało w dniach 05 – 12 listopada 2018r. Serwowano potrawy, wypieki i desery inspirowane tradycyjną kuchnią polską, niektóre z nich nawiązywały kolorystycznie do narodowych barw, a ich nazwy kojarzyły się ze Świętem Niepodległości.

Akcja miała na celu przybliżenie młodzieży tradycyjnych polskich dań i włączenie pracodawców i społeczności lokalnej do wspólnego świętowania Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W akcje zaangażowane były:

  • Hotel CARSKIE KOSZARY w Zamościu, w czerwcu 2018 r. oddano do użytku nową salę, na której jedna ze ścian upamiętnia bramę wjazdową do Koszar wraz z pomnikiem Marszałka Piłsudskiego /fototapeta/.
  • Cukiernia państwa Teresy i Ireneusza Turek
  • Cukiernia pana Zbigniewa Kowala
  • Cukiernia państwa Jadwigi i Bogdana Skrzypczuk, (w ofercie cukierni znajdują się biało-czerwone pierniki w kształcie mapy Polski)
  • Dania kuchni polskiej serwował Bar „ASIA” oraz restauracja MALINOWA SPIŻARNIA w Wielączy, która przeszła rewolucje kuchenne pani Magdy Gessler.