V Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej “Chłopcy Malowani” za nami

Aleksandra Bełz z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu zwyciężyła w jubileuszowym V Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej„Chłopcy Malowani”, jaki odbył się dziś w Klubie Batalionowym w Zamościu.

Konkurs to wspólna inicjatywa Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość i Klubu Batalionowego.

-Cieszymy się, że możemy poprzez ten konkurs szerzyć ducha patriotyzmu, a rosnąca z roku na rok liczba uczestników tylko nas utwierdza w słuszności tego przedsięwzięcia i motywuje do dalszej pracy. – powiedziała nam Sylwia Horoszkiewicz, dyrektor LO CSM Zamość. Jak dodała w tym roku udział w konkursie wzięło ponad 120 uczestników.

Występy oceniało jury w składzie: Agnieszka Biernacka – kierownik Klubu Batalionowego w Zamościu, dr Ryszard Maleszyk – nauczyciel LO CSM Zamość, Miłosz Ferenc – instruktor Klubu Batalionowego.

I miejsce jury przyznało Aleksandrze Bełz z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu. II miejsce zdobył zespół „Oni” z Gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie. III miejsce jury przyznało Patrycji Chwale z Zespołu Szkół Nr 1 w Siennicy Nadolnej.

Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je: zespół „Forte”z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, Karolina Szeremeta z Gimnazjum w Komarowie-Osadzie i Dominika Radlińska z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie.

Swoje wyróżnienia przyznał także Dowódca 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu, ppłk Leszek Winogrodzki. Otrzymali je: zespół „Oni” z Gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie oraz zespół „Młode Żywioły” z Gimnazjum w Szczebrzeszynie.

Wyróżnienia i nagrody Prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK – Okręg Zamość Posła Sławomira Zawiślaka otrzymały: Julia Stepaniuk z Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej, chór szkolny „ECHO” z Gimnazjum w Komarowie – Osadzie, Natalia Kolano i Michał Warchoł ze Smart School w Zamościu, Amelia Juszczak z I Społecznego Gimnazjum w Zamościu, Katarzyna Horoszkiewicz z Gimnazjum Nr 1 w Zamościu, zespół wokalny z Gimnazjum w Gromadzie w składzie: Wiktoria Poznańska, Martyna Cis, Maja Sokołowska.

Publiczność mogła usłyszeć m.in. takie utwory jak: „Pałacyk Michla”, „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Dziś idę walczyć mamo”, ‘Póki Polska żyje w nas”, „Nie pytaj o Polskę”, „Wrócą chłopcy z wojny” i wiele, wiele innych.

V Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Chłopcy Malowani” wsparli:  Artis Hotel & Spa, PKP LHS, Poseł Sławomir Zawiślak, restauracja „Aleje Smaku, Verona” Cafe, OSK „Cabrio”, Prezes Stowarzyszenia Padwa Północy Paweł Miszczuk, Cukiernia Mariusz Wasil, Radny Rady Miasta Zamość Adam Pawlik,  Radny Gminy Nielisz Sebastian Paul, którzy ufundowali nagrody dla laureatów konkursu oraz zapewnili poczęstunek dla uczestników i gości.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość poseł Sławomir Zawiślak.

Patronem medialnym wydarzenia było roztocze.net .