Świąteczny „Skafander”

Pojawił się kolejny, świąteczny numer Gazety Akademickiej „Skafander”. Wydanie otwiera obszerny artykuł o nowej pracowni PWSZ dla kierunku bezpieczeństwo narodowe, która wyposażona jest w symulator strzelnicy laserowej.

Poza tym w tym numerze „Skafandra” jeden ze studentów pielęgniarstwa PWSZ, Maciej Filipowicz, opowiada o tym jak połączyć naukę z pracą zawodową ratownika medycznego. Wartym uwagi jest również tekst dotyczący spotkania poświęconego transplantologii. W zamojskiej uczelni o zasadach pobierania narządów od dawców opowiadała Anna Gradziuk, koordynator ds. transplantacji w szpitalu im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Sympatyków sportu na pewno ucieszy informacja o wielkim sukcesie pingpongistów PWSZ, którzy zdominowali Akademickie mistrzostwa Województwa Lubelskiego w tej dyscyplinie. Podopieczni trenera Piotra Kostrubca zajęli cztery pierwsze miejsca.

Oprócz wiadomości studenckich w tym wydaniu przeczytacie również wywiad z młodą 17-letnią ilustratorką Olą Jędrzejewską z Tomaszowa Lubelskiego, autorką ilustracji do książki „Apokalipka” Łukasza i Anastazji Izarowskich oraz bohaterką teledysku „Minął dzień” grupy MUS!

W wydaniu znajdziecie również informacje o różnych wydarzeniach z życia szkół średnich z terenu dawnego województwa zamojskiego jak np. sukcesie „Ekonomika” (ZSP Nr 1 w Zamościu) w programie Lubelska Kuźnia Talentów.

E-wydanie „Skafandra” znaleźć” można TUTAJ