Sprawni jak żołnierze

Drużyny chłopców i dziewcząt reprezentujących Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu zajęły drugie miejsca w obu swoich kategoriach podczas XXXX Ogólnopolskich Zawodów sportowo- obronnych „ Sprawni jak żołnierze 2017” regionu lubelskiego.

Zawody odbywały się tradycyjnie na obiektach Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim pod kryptonimem „Południe”. Organizatorem zawodów było Kuratorium Oświaty w Lublinie przy wsparciu Ligi Obrony Kraju. Obie nasze drużyny okazały się najlepszą szkołą reprezentującą powiat zamojski.

W kategorii chłopców zgłoszono 12 drużyn, w kategorii dziewcząt 10 zespołów, które przyjechały z południowej części województwa lubelskiego.

Drużyna chłopców startowała w składzie:
Emil Dębczuk kl. 1 LP (klasa policyjna)
Mateusz Malinowski kl. 1 LW (klasa wojskowa)
Adrian Zielonka kl. 1 LW (klasa wojskowa)

Drużyna dziewcząt startowała w składzie:
Patrycja Błauciak kl. 2 LP (klasa policyjna)
Paulina Humin kl. 2 LP (klasa policyjna)
Marta Malinowska kl. 2 LP (klasa policyjna)

Umiejętności wypracowane w szkole podczas zajęć z edukacji wojskowej oraz edukacji policyjnej u obu drużyn zapewniły awans do etapu wojewódzkiego. Punkty przyznawano za następujące konkurencje tj.: test sprawnościowy, rzut granatem do celu, strzelectwo sportowe (karabinek kbks), udzielanie pierwszej pomocy (RKO, pozycja bezpieczna ustalona) oraz bieg na orientację w terenie (5km).Warto nadmienić, że oba zespoły nie miały sobie równych w pokonywaniu toru przeszkód na czas. Dzięki zajęciu tak wysokich lokat drużyny ZSP Nr 5 w trzeciej dekadzie maja będą ponownie rywalizowały na obiektach Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem drużyn jest nauczyciel Tomasz Uchymiak

Zespół d.s. Promocji