Region: Umowy na promocję szkolnictwa zawodowego

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim zostały dzisiaj podpisane listy intencyjne w sprawie współpracy na rzecz promocji szkolnictwa zawodowego między Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji a PGE Dystrybucja, PKP LHS, Fabryka Cukierków Pszczółka i Grupą Azoty Puławy.

W spotkaniu uczestniczył m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, dyrektor generalny fundacji Paweł Poszytek i lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

-Sami siebie musimy przekonać, że szkoła zawodowa dzisiaj daje ogromne możliwości szybkiego działania na rynku pracy. Ogromnych możliwości zarobienia pieniędzy, tutaj, w województwie lubelskim, na rynku lokalnym – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Przedmiotem współpracy będzie realizacja programów edukacyjnych, które mają na celu przekonanie rodziców i młodzieży, aby ta kontynuowała naukę w szkołach zawodowych, branżowych, która w tej chwili daje jedne z najlepszych możliwości, jeśli chodzi o bezpośrednie wejście na rynek pracy i odniesienie szybkiego sukcesu zawodowego, który także realnie przekłada się na zarobki.