O Zamościu po angielsku w Elektryku

Malwina Nawrocka, Agata Krawczyk oraz Gabriela Skawińska ze Szkoły Podstawowej w Sułowie zwyciężyły w szóstej edycji turnieju szkół podstawowych i gimnazjów „Zamość – the Ideal Town”, która została przeprowadzona 8 marca 2019 roku. Konkurs wiedzy o Zamościu w języku angielskim organizują nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 „Elektryk”. Przedsięwzięcie objął patronatem Prezydent Miasta Zamość, pan Andrzej Wnuk.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 72 uczniów z 24 szkół z Zamościa i okolic. Najwięcej punktów w rywalizacji zdobyła drużyna z Sułowa, której opiekunem była pani Teresa Krukowska-Dziewa, drugie miejsce zajęli: Bartosz Oleszek, Zofia Iwaniec oraz Filip Szlingiert ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zamościu (opiekun: pani Maria Prażak), trzecie, zespół w składzie: Patryk Świderek, Emilia Fedczyszyn i Wiktoria Palak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim (opiekun: pan Piotr Szumilak).

W uroczystym podsumowaniu zmagań konkursowych uczestniczyli, oprócz Dyrektora „Elektryka”, pani Ewy Bakun, przedstawiciele instytucji, które pomagają w organizacji turnieju: pani Małgorzata Bzówka Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, pani Agnieszka Kowal Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Zamość oraz pan Mateusz Ferens Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Atrakcyjne nagrody dla uczniów przekazał również Roztoczański Park Narodowy oraz zamojskie Zoo.

Celem konkursu „Zamość the Ideal Town” jest głównie poszerzanie wiedzy o historii i atrakcjach turystycznych naszego miasta, zwanego także „Perłą Renesansu”. Tegoroczna edycja obejmowała również informacje na temat Roztoczańskiego Parku Narodowego, który obchodzi w tym roku 45-lecie powstania. Materiały konkursowe są w języku angielskim, dlatego przygotowując się do udziału w rywalizacji, uczniowie osiągają drugi, równie ważny cel – doskonalenie umiejętności posługiwania się tym językiem.

Tekst: Ewa Szewc

Zdjęcia: Wiktor Żołnierczuk