Lublin: Wielki Finał “Lubelskie: Liga Robotyki”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu prezentują dzisiaj (28 października 2018 r.) swojego robota w finale Lubelskie: Liga Robotyki.

Lubelskie: Liga Robotyki jest pierwszym w Polsce tego typu konkursem, skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli z województwa lubelskiego.

Szybkie naprawy

Publiée par Robonomik sur Dimanche 28 octobre 2018

https://www.facebook.com/robonomik/videos/308907886362908/?__xts__[0]=68.ARA5JDUSVNfNlQDSmnNq4hgAOyLwFQqaCRQKCO-li1vJoxiy2r2OjL3tY87zA5QCzqRqw00dTtHctxOLxNO532yWoxCj_-jC3EnfbBL8UrB_15WFp2ssSvcB0idfBlTGQaCYdbxe6yY6NyayHm44u-5rvTHcG6rERXLYU2mOprN1YSAc44sd_Vu089URDmto7NeBDweKQzILXu7k2ic_q-WNj6iBM_FNVg&__tn__=-R

 

Uczniowie tworzący drużyny projektują, budują i programują roboty przystosowane do tegorocznej tematyki turnieju. Nauczyciele mają za zadanie wskazać odpowiedni kierunek i zapewnić młodzieży warunki do pracy.

Celem konkursu jest zdobycie przez uczestników nowych umiejętności oraz oswojenie ze zdrową rywalizacją. Młodzież może również uczyć się przez zabawę i nawiązywać przyjaźnie.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej organizatora: Na wzór ogólnoświatowych zawodów stworzonych przez organizację FIRST  przez 9 tygodni uczniowie będą zgłębiać fascynujące zaplecze wiedzy technicznej i szlifować umiejętności, które nie są dla nich dostępne na tym etapie nauki szkolnej. Wraz z budową i programowaniem robota drużyny są zobowiązane do stworzenia dokumentacji, która systematyzuje wszelkie notatki, projekty czy przemyślenia, które nabędą w czasie sezonu budowy.

Tegoroczna gra, nosząca tytuł “Kosmiczna Przygoda”, obraca się wokół zagadnień związanych z przestrzenią kosmiczną i zjawiskami pozaziemskimi. Nurt science fiction pozwoli wszystkim uczestnikom puścić wodze fantazji i przeżyć niezwykłą przygodę w zupełnie zwykłym świecie.