Lublin: Uczniowie Ekonomika zajęli II miejsce w Lubelskiej Lidze Robotyki

28 października w Lublinie na hali MOSIR odbyły się rozgrywki konkursu Lubelskie: Liga Robotyki, którego organizatorem była Spice Gears Team 5883 z Kraśnika – pierwsza w Polsce drużyna robotyczna uczestnicząca z sukcesami w międzynarodowych konkursach organizacji FIRST. W konkursie rywalizowało 8 drużyn z województwa lubelskiego, wśród których znalazła się grupa „Robonomik”, złożona z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu uczących się w zawodzie technik informatyk.

Lubelskie: Liga Robotyki to pierwszy w Polsce tego typu konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli z województwa lubelskiego. Tegorocza gra, pt. “Kosmiczna Przygoda”, nawiązywała tematycznie do zagadnień związanych z przestrzenią kosmiczną i zjawiskami pozaziemskimi. Zadaniem rywalizujących drużyn było zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota zgodnie z tematyką turnieju. Nauczyciele, pełniący rolę Mentorów, wskazywali kierunki działań i zapewniali warunki do pracy. Zespół Robonomika zaprezentował niezawodnego robota, z którym dotarł do samego finału całodniowych pojedynków, zajmując II miejsce. Dodatkowo, drużyna otrzymała nagrodę Desing Award za szczególne zaangażowanie, a następnie budowę robota oraz kreatywność w projektowaniu i użyciu komponentów.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej robonomik.ekonomikzamosc.pl oraz polubienia profilu facebook.com/robonomik, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat realizowanych przez nas projektów. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które zainteresowane robotyką, mogłyby pomóc w dalszym rozwoju naszej grupy i realizacji kolejnych ambitnych planów, wśród których jest udział w międzynarodowych konkursach – wzorem grupy Spice Gears z Kraśnika.

Relacja wideo z wydarzenia: