Lookalny Informator Edukacyjny

Lookalny Informator Edukacyjny – edukacja.roztocze.net. Pod adresem edukacja.roztocze.net odkryć można ciekawy Lookalny Informator Edukacyjny – źródło informacji o żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich, a także policealnych, uczelniach wyższych i zajęciach dodatkowych.

Po co informator?
By łatwo było wybrać najlepszą ofertę dla Twoich dzieci. To oczywiste. Również dlatego, że brakowało w naszym regionie interaktywnego, zawierającego wszystkie ważne informacje katalogu edukacyjnego. Warto dodać, że taki informator “żyje” przez cały rok, 24 godziny na dobę i można do niego sięgnąć za pomocą komputera, telefonu, tabletu czy telewizora z funkcją smart.

Wielu rodziców zastanawia się jaki żłobek, czy przedszkole, lub szkołę podstawową (czasami wszystko razem!) wybrać dla swoich pociech. Odnalezienie placówek najbliżej miejsca zamieszkania, czy też tych najlepszych zabrałoby dużo czasu. Jeszcze więcej odwiedzenie pojedynczo każdej z nich. Pracujący rodzice nawet przy wsparciu życzliwych babci i dziadków, czy też znajomych, nie zawsze są w stanie kompleksowo ogarnąć ten temat. Stąd między innymi pomysł na powstanie Lookalnego Informatora Edukacyjnego.

To ukłon w stronę rodziców, którzy chcą jak najlepiej zainwestować w edukację i rozwój swojego dziecka.

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego “Lookalny”?

Uznaliśmy, że zabawa popularnym angielskim słowem “look” (patrzeć) świetnie nadaje się do skierowanego również do młodzieży informatora. Nasz informator  nadaje się do “lookania” i jest lokalny co pozwala mu być zawsze na czasie. Podobnie zresztą jak całe roztocze.net, które z czasem będzie się budowało wokół marki lookalne.info (ale to na razie tajemnica, więc ciiii). Czyli “na czasie” i lookalnie.

Co znajdziesz w informatorze?

Prawie wszystkie szkoły, przedszkola, żłobki, uczelnie i podmioty edukacyjne. Uporządkowane wg. stopnia edukacji, miast i powiatów. Podział na powiaty i większe miasta wydał nam się naturalny. Biłgoraj, Hrubieszów, Janów Lubelski, Tomaszów Lubelski czy wreszcie Zamość to lokalne ośrodki edukacyjne. Wokół nich również dużo się dzieje. Dlatego wydzieliliśmy otaczające je powiaty. Dalsze uszczegóławianie nie miałoby użytkowego sensu. Ale jesteśmy otwarci na propozycje.

W każdej z placówek znajdziecie adres i telefon. A te najlepsze które zdecydowały się na rozszerzony wpis mają całe bogactwo informacji pozwalające zapoznać się z pełną ich ofertą. Planujemy wersję obejmującą całą Polskę, która z pewnością szczególnie zainteresuje przyszłych studentów.

Dlaczego nie ma gimnazjów?

No bo wiele na to wskazuje, że od nowego roku szkolnego gimnazjów nie będzie. Ale jeżeli coś się zmieni w tych planach dodamy gimnazja, dodamy też inne szkoły i placówki ale o tym napiszemy za jakiś czas. 

Skąd ludzie wiedzą, że taki informator jest?

Roztocze.net to najpopularniejszy portal internetowy o Zamościu i najbliższej okolicy, ale nie tylko, sięgamy coraz dalej i na pewno będziemy wspierać promocję informatora. Planujemy też długą i skuteczną promocję serwisu tak żeby adresy edukacja.lookalne.info i edukacja.roztocze.net zapadły w pamięć. Oczywiście mamy już profile w mediach społecznościowych i będziemy zachęcać przez nie do odwiedzania Lookalnego Informatora Edukacyjnego. Ale polityka mediów społecznościowych zamyka  użytkowników w tzw. “bańkach informacyjnych” więc starym i skutecznym zwyczajem będziemy budować spontaniczną znajomość marki i pracować nad wynikami w tzw. organicznym wyszukiwaniu. To najcenniejsze parametry dla każdego liczącego się serwisu internetowego. Planujemy też fajne konkursy z wartościowymi nagrodami dla tych którzy najlepiej zapamiętają nazwę i adres informatora.

Dlaczego jest szaro-pomarańczowy?

Głównie dlatego że zajadaliśmy się pomarańczami przy jego tworzeniu. Kawa niewiele pomaga jak się jej dużo pije, a pomarańcze są fajne, ciepłe, miłe i słodkie (zależy jak się trafi). Ciemnoszary dlatego, że szef projektu miał taki mundurek w szkole i ciężko to wspomina. Postanowiliśmy więc uhonorować jego szkolne cierpienia. Będziemy przebudowywać serwis i pewnie kolory się nieznacznie zmienią, ale na razie można się cieszyć słodką pomarańczą i poważnym mundurkiem.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie. W informatorze są też aktualne wiadomości o wydarzeniach edukacyjnych. Już niedługo umożliwimy bezpośrednie “nadawanie” szkołom. Czyli publikowanie informacji bezpośrednio w informatorze. Szykujemy już szkolenie dla osób oddelegowanych przez zarządzających szkołami. Tak, tak nauczymy nauczycieli. Wszystko po to by informator był pełny informacji. Sporo różnych pomysłów mamy w głowach i już “na papierze”. Nie możemy wszystkich zdradzić, bo sami wiecie ktoś podpatrzy, nieudolnie skopiuje i za chwilę pseudo informatory zasypią internet. Chodzi przecież o to żeby był jeden dobry i popularny, a nie setki byle jakich.

Zapamiętajcie! edukacja.roztocze.net  – tu będzie cała edukacja z regionu, część już jest!

Zapraszamy do lektury Lookalnego Informatora Edukacyjnego. Mamy nadzieje, że będzie on Wam służył pomocą w dokonywaniu słusznych wyborów, co do przyszłości Waszej i Waszych bliskich. Czekamy też na konstruktywne uwagi pod adresem mailowym: edukacja@roztocze.net

O szkoleniu dla pracowników jednostek edukacyjnych powiadomimy zainteresowanych wkrótce. 
Wydawcą Lookalnego Informatora Edukacyjnego jest Fundacja im. Bernardo Morando. Z dumą zawiadamiamy, że serwis powstał BEZ udziału środków zewnętrznych czy dotacji publicznych. Różnica pomiędzy przychodami informatora a kosztami jego wytworzenia i promocji pokryta została dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy fundacji.